?

Log in

No account? Create an account
17 липень 2006 @ 18:09 Твердий сир
Добрий вечір в вашій хаті :)
Хочу поділитися своїм улюбленим рецептом, якщо ви не проти. Я у свій час жити не могла без звареного в домашніх умовах твердого сиру. Спочатку готувала його тому, що жила тоді не дуже і магазинний голландський був не по-кишені. А потім просто вже не могла відвикнути. Який не куплю сир в магазині - всим він мені не такий. А в свій і солі покладу на свій смак і взагалі якось він мені рідніший і смачніший був. Отож може і вам сподобається.

Для приготування потрібно:

  • 1 кг сиру, маю на увазі те, що росіською називається "творог"  (можна нежирного, все одно всесь жир витопиться і піде в сироватку)
  • 1 літр молока
  • 1 ч.л. солі  (я беру більше, десь півтори-дві, мені подобається солоний сир)
  • 1 ч.л. соди  (тут точно відміряти без гори)
  • 1 яйце
  • 50 гр. вершкового масла

 Сир покласти в казанчик або неемальовану каструлю, бажано з товстими стінками. Залити молоком. Довести до кипіння, коли закипить – зменшити вогонь і варити на дуже слабкому вогні 15 хвилин (не помішувати!).

 Поки сир вариться, в окремій невеликій мисці обережно розтопити масло, вбити туди яйце, додати сіль і соду та розмішати все до однорідної маси.

 Завчасно підготувати:

  1. друшляк застелений марлею, а краще марльовкою, вона щільніше і не буде так забиватися липкою масою. Друшляк поставити в досить велику каструлю, щоб було зручно зціжувати дуже гаряче варево.
  2. велику миску де сир буде вимішуватися. Коли він вимішується, то дуже вирує і збільшується в об'ємі, тому потрібен простір.
  3. Форми, в які буде викладено готовий сир для застигання. В якості форми добре використовувати поліетиленовую пляшку з-під води. відрізати їй верх і викласти сирну масу туди. Коли вона захолоне, то вийде сир у вигляді рулету. Ще я використовувала прямокутні коробочки від бутербродних маргаринів типа "Rama", теж дуже зручно - виходить прямокутний брикет сира.

 
Далі треба діяти дуже швидко і бажано щоб все було зручно і під рукою.

 Після 15-хвилинної варки зняти казанок з вогню,  відкинути сир на друшляк, дати стекти сироватці (недовго, десь із півхвилини, щоб зійшла основна маса рідини). Викласти сир з марлі в об'ємну в підготовану миску, додати туди ж масло з яйцем і содою, та швидко вимішувати. Суміш на очах почне гуснути. Коли вимішувати стане важко і ложку вже не можна буде провернути, викласти сир у форми і дати охолонути до кімнатної температури. Далі поставити в холодильник на 8-12 годин для остатчного затвердіння.

Смачного :)
Дослід
Морда в сыре
kpblcbka:
[User Picture Icon]
From:biser
Date:17 липня 2006 17:43 (UTC)
(Понюхати)
А незамало масла і яєць? У моєї бабусі дофіга йшло на 1 кг сиру
[User Picture Icon]
From:kpblcbka
Date:18 липня 2006 06:26 (UTC)
(Понюхати)
Можна і більше покласти, як є. Але не більш ніж 100 гр масла і два яйця на кіло сиру. Я цей сир роками варила і пробувала різні варіантіи. Так я в оригінальному рецепті виходить досить добре. Більше яєць - сир стає жовтіший і щільніший наче трішки "гумовий", але теж добрий. Ну і маслом кашу сир не зіпсуєш тут вже кожен на свій смак може :)
[User Picture Icon]
From:a_runa
Date:18 липня 2006 13:44 (UTC)
(Понюхати)
сода навіщо?
[User Picture Icon]
From:kpblcbka
Date:18 липня 2006 14:15 (UTC)
(Понюхати)
Воно, я так розумію, тільки завдяки соді і починає збільшуватись в об'ємі, вирувати, а потім при застиганні утворює в сирі дірки.

[User Picture Icon]
From:kag0r
Date:18 липня 2006 15:45 (UTC)
(Понюхати)
сода виступає в якості плавителя.